2020-03-12

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) socialinė antikorupcinė reklama

Gerbiami pacientai,
 
Už sąžiningą mediką... Už sąmoningą pacientą.. Už skaidrią gydymo įstaigą

SKAIDRUMAS – tai viena iš VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro vertybių.

KAS YRA KORUPCIJA
Tai neigiamas socialinis reiškinys, kuriam dalis visuomenės pritaria, siekdama naudos ir visiškai nesirūpindama dėl kitiems žmonėms ir valstybei daromos žalos.

DOVANA AR KYŠIS
Dovana – daikto, pinigų įteikimas kitam žmogui negaunant už tai jokio atlygio, o kyšis neteisėtas atlygis už kažką (veikimą ar neveikimą tarnyboje).

KORUPCIJOS FORMOS
Dažniausiai pasitaikančios korupcijos formos yra kyšininkavimas, papirkimas, prekyba poveikiu (kai asmuo tarpininkauja kyšį duodančiam ir jį priimančiam asmeniui).

SVARBU
Net už pažadą, susitarimą ar provokavimą įteikti ar priimti kyšį yra numatyta baudžiamoji atsakomybė.

KUR KREIPTIS
Jei iš Jūsų reikalaujama kyšio arba žinote atvejų, kai kyšio buvo reikalaujama, galite apie tai informuoti direktorių telefonu (8441) 61022 ar elektroniniu paštu info@silutespspc.lt 
Taip pat apie galimą korupcijos atvejį (-us) VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centre galite pranešti:
Sveikatos apsaugos ministerijai: nemokamu pasitikėjimo telefonu 8 800 66 004 arba elektroniniu paštu korupcija@sam.lt 
STT apie korupciją galima pranešti visą parą veikiančiu „karštos linijos“ telefonu Vilniuje (85) 266 33 33 arba elektroniniu paštu pranesk@stt.lt 

KYŠIS IR ATSAKOMYBĖ
VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro administracija atkreipia dėmesį, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus LR baudžiamajame kodekse yra numatyta baudžiamoji atsakomybė: viešieji darbai, bauda ar laisvės atėmimas iki 2 metų.
Jei kyšis duodamas, kaltas tas. kuris jį duoda. Toks veiksmas yra vadinamas papirkimu ir už tai LR baudžiamajame kodekse yra numatyta baudžiamoji atsakomybė: bauda, areštas, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki 7 metų. Baudos dydis priklauso nuo kyšio vertės.
Jei kyšis priimamas, kaltas tas. kuris jį priima. Tai yra vadinama kyšininkavimu ir LR baudžiamajame kodekse yra numatyta baudžiamoji atsakomybė: bauda, areštas, laisvės atėmimas iki 8 metų. Baudos dydis priklauso nuo kyšio vertės.
Tai gi abiem atvejais – tiek kyšį siūlantys, duodantys, tiek imantys ar jo prašantys asmenys būtų baudžiami įstatymų nustatyta tvarka.
VšĮ Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centras siekia, kad įstaigoje nebūtų korupcijos apraiškų.


Direktorė                                Lina Stanišauskienė


 ‹ Grįžti į naujienas

Aktualijos

Žiūrėti visas